Opis produktów
Specyfikacje produktu
| Standardy | ASTM A269 / ASME SA269 |
| Gatunki stali | TP304 TP304L TP304LN TP316 TP316L TP316LN TP317 TP321 TP347 TP348 TPXM10 TPXM11 TPXM15 TPXM19 TPXM29 |
| Równoważne standardy |
EN 10088-1, JIS G4303 |
| Średnica zewnętrzna (OD) | 3,18–76,2 mm (1/8–3″) |
| Grubość ścianki (WT) | 0,25–3,05 mm (0,010–0,120″) |
| Długość | 3 m / 6 m / 12 m lub konfigurowalne |
| Obróbka powierzchniowa | Jasne wyżarzane |
| Proces produkcyjny | Ciągnione/wyżarzane na zimno |
| Stan | SA/wyżarzone/polerowane |
Rury z polerowanej stali nierdzewnej są produkowane ze stali nierdzewnej TP316/TP316L, dzięki czemu są odporne na korozję powodowaną przez media zawierające siarkę (H₂S) i chlorek-(Cl⁻), a także kwaśne płyny powszechnie spotykane w przemyśle naftowym i gazowym. Gatunek TP316L charakteryzuje się zawartością węgla mniejszą lub równą 0,03%, skutecznie zapobiegając korozji międzykrystalicznej po spawaniu i eliminując potrzebę dodatkowej stabilizacyjnej obróbki cieplnej; nadaje się do stosowania w zakresie temperatur od -196 stopni do 400 stopni.
W porównaniu z rurami ze stali węglowej, rury ze stali nierdzewnej zapewniają żywotność od 3 do 5 razy dłuższą. Co więcej, ponieważ rura jest poddawana polerowaniu, nie wymaga ona-powłok antykorozyjnych-, co zapobiega blokowaniu linii oprzyrządowania-i znacznie zmniejsza koszty eksploatacji i konserwacji.
Rury z polerowanej stali nierdzewnej produkowane są w precyzyjnym procesie formowania bez szwu, z tolerancjami średnicy zewnętrznej kontrolowanymi w granicach ±0,05 mm i tolerancjami grubości ścianki w granicach ±0,03 mm.
Usługi niestandardowe
- TORICH oferuje niestandardowe usługi wymiarowania, w zakresie średnic zewnętrznych od 3,18 mm do 76,2 mm i zakresie grubości ścianek od 0,25 mm do 3,05 mm. W przypadku rurek do precyzyjnego oprzyrządowania o małych-średnicach zapewniamy-wysoką precyzję możliwości dostosowywania, osiągając tolerancje średnicy zewnętrznej ±0,03 mm i tolerancje grubości ścianki ±0,02 mm.
- Oprócz standardowego polerowania oferujemy niestandardowe usługi elektropolerowania wewnętrznego, umożliwiające osiągnięcie chropowatości powierzchni Ra mniejszej lub równej 0,25 μm.
- W zależności od konkretnego typu oprzyrządowania możemy dostosować odpowiednie interfejsy połączeń,-w tym połączenia gwintowe (NPT/BSP), połączenia kołnierzowe (normy ANSI/EN), gniazda-połączenia spawane i inne-, a także zapewnić dostosowane łączniki ze stali nierdzewnej, takie jak złączki, kolanka i trójniki.
Skład chemiczny
| Element | C (%) | Mn (%) | Si (%) | P (%) | S (%) | Cr (%) | Ni (%) | Miesiąc (%) | N (%) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TP316 | Mniejsza lub równa 0,08 | Mniejsza lub równa 2,00 | Mniejsza lub równa 1,00 | Mniejsza lub równa 0,045 | Mniejszy lub równy 0,030 | 16.0–18.0 | 10.0–14.0 | 2.0–3.0 | Mniejsza lub równa 0,10 |
| TP316L | Mniejsza lub równa 0,03 | Mniejsza lub równa 2,00 | Mniejsza lub równa 1,00 | Mniejsza lub równa 0,045 | Mniejszy lub równy 0,030 | 16.0–18.0 | 10.0–14.0 | 2.0–3.0 | Mniejsza lub równa 0,10 |
| TPXM-19 | Mniejsza lub równa 0,06 | 4.0–6.0 | Mniejsza lub równa 1,00 | Mniejsza lub równa 0,040 | Mniejszy lub równy 0,030 | 20.5–23.5 | 11.5–13.5 | 1.5–3.0 | 0.20–0.40 |
Właściwości mechaniczne
| Nieruchomość | Wytrzymałość na rozciąganie | Granica plastyczności (0,2%) | Wydłużenie | Twardość |
|---|---|---|---|---|
| TP316 | Większe lub równe 515 MPa | Większe lub równe 205 MPa | Większy lub równy 40% | Mniejsza lub równa 217 HB |
| TP316L | Większe lub równe 485 MPa | Większe lub równe 170 MPa | Większy lub równy 35% | Mniejsza lub równa 217 HB |
| TPXM-19 | Większe lub równe 690 MPa | Większe lub równe 380 MPa | Większy lub równy 35% | Mniejsza lub równa 100 HB |
Możliwe alternatywne stopnie
- Do linii oprzyrządowania pracujących w temperaturach mniejszych lub równych 300 stopni i ciśnieniach mniejszych lub równych 6 MPa-i niezawierających siarki- lub chloru-mediach zawierających-TP304/TP304L to odpowiedni wybór, oferujący niższe koszty.
- W przypadku linii oprzyrządowania naftowego i gazowego narażonych na działanie mediów o wysokiej-chloro,-o wysokiej zawartości siarki lub silnie kwaśnych, zaleca się TP317L; z PREN większym lub równym 30, zapewnia doskonałą odporność na korozję w porównaniu do TP316/TP316L.
- W przypadku linii oprzyrządowania narażonych na wysokie ciśnienia robocze (większe lub równe 10 MPa) i silną korozję,-takie jak linie wysokiego-ciśnienia na platformach wiertniczych-można wybrać stal nierdzewną duplex 2205; jednakże ze względu na złożoność przetwarzania nie nadaje się do precyzyjnych linii oprzyrządowania o małej średnicy.
obszary zastosowań
- Poszukiwanie i wiercenie ropy naftowej: łączy różne oprzyrządowanie na platformach wiertniczych; przesyła dane dotyczące ciśnienia i temperatury w głowicy odwiertu; transportuje próbki płynu wiertniczego; ustanawia kanały transmisji sygnału dla oprzyrządowania odwiertowego; i jest przystosowany do warunków pracy obejmujących wibracje i wysokie ciśnienie.
- Pozyskiwanie i transport ropy i gazu: łączy oprzyrządowanie przepływu, ciśnienia i poziomu w stacjach gromadzenia na lądzie i na morzu.
- Rafinacja ropy naftowej i petrochemia: służy jako element akcesoriów do sprzętu takiego jak reaktory i wieże destylacyjne, łącząc oprzyrządowanie wysoko-temperaturowe i wysoko-ciśnieniowe.
- Przetwarzanie gazu ziemnego: wykorzystywane do połączeń oprzyrządowania w zakładach oczyszczania gazu ziemnego.
- Magazynowanie ropy i gazu: łączy oprzyrządowanie poziomu i ciśnienia w zbiornikach magazynujących ropę i gaz.
- Wydobycie ropy i gazu głębinowego-: linie rur oprzyrządowania dla platform-głębokomorskich.
Pokaz produktów


Sprzęt testujący



Wyposażenie fabryczne

Sprzęt do marynowania


Pakiet produktów
Oferujemy szeroką gamę opcji pakowania, w tym plastikowe zaślepki, torby tkane, drewniane skrzynki i żelazne ramy. Dostępne są również niestandardowe rozwiązania w zakresie opakowań, logo marki i inne spersonalizowane wymagania, aby spełnić specyficzne potrzeby klientów.



Często zadawane pytania
P: Jaka jest różnica między ASTM A249 TP316 i TP316L?
Odp.: Zarówno 316, jak i 316L to austenityczne stale nierdzewne, różniące się przede wszystkim zawartością węgla. 316 i oferującą wyższą wytrzymałość, podczas gdy 316L nie niesie ze sobą ryzyka korozji międzykrystalicznej i nie wymaga-obróbki cieplnej po spawaniu, co czyni ją idealną do złożonych linii oprzyrządowania obejmujących spawanie i formowanie.
P: W jaki sposób precyzja polerowania spełnia wymagania linii oprzyrządowania?
Odp.: Wewnętrzna powierzchnia rurki ma wykończenie lustrzane (Ra mniejsze lub równe 0,4 μm), podczas gdy powierzchnia zewnętrzna ma wykończenie Ra mniejsze lub równe 0,8 μm; rura jest wolna od zadrapań, zadziorów i pozostałości zanieczyszczeń.
P: Czy Wasze produkty są zgodne z odpowiednimi normami dla przemysłu naftowego i gazowego?
Odp.: Rury są produkowane ściśle zgodnie z normami ASTM A249 i ASME SA249, zapewniając rygorystyczną kontrolę składu chemicznego, właściwości mechanicznych, tolerancji wymiarowych i jakości powierzchni.
Popularne Tagi: polerowane rury ze stali nierdzewnej, Chiny, dostawcy, producenci, fabryki, dostosowane, hurt, cena, OEM, młyn, producent, na sprzedaż














